The Guillotine

Camps-Clinics-Training

Minnesota High School Wrestling Teams

Send team web site links and updates to: info@theguillotine.com

Team/Web Site

Section

Coach

Conference

MSHSL Page

Cooperative Sponsorship

Adrian

3AA

Gregg Nelson

Red Rock

MSHSL

Adrian, Ellsworth

Aitkin

7A

Kevin Lamke

Great River

MSHSL

-

Albany

6AA

Caleb Watson

Granite Ridge

MSHSL

-

Albert Lea Area

1AAA

Larry Goodnature

Big 9

MSHSL

Albert Lea, Glenville-Emmons, Alden-Conger

Alexandria

8AAA

Tom Ellison

Central Lakes

MSHSL

-

Andover

7AAA

Jeff Thompson

Northwest Suburban

MSHSL

-

Annandale/Maple Lake

6AA

Jason Bartels

Wright County

MSHSL

Annandale, Maple Lake

Anoka

7AAA

Todd Springer and Kurt Werk

Northwest Suburban

MSHSL

-

Apple Valley

3AAA

Dalen Wasmund

South Suburban

MSHSL

-

Atwater-Cosmos-Grove City

5A

Mike Amsden

West Central

MSHSL

-

Austin/Austin Pacelli

1AA

Bill Kinney

Big 9

MSHSL

Austin, Austin Pacelli

Badger/Greenbush-Middle River

8A

Todd Bergeron

North Star

MSHSL

Greenbush-Middle River, Badger

Barnesville

6A

Art Meyer

Heart O Lakes

MSHSL

-

Becker

6AA

Matt Aho

Granite Ridge

MSHSL

-

Belgrade-Brooten-Elrosa

5A

Brian Friedrichs

Central Minnesota

MSHSL

-

Bemidji

8AAA

Rance Bahr

Mat King

MSHSL

-

Benilde-Saint Margaret's

5AA

Larry Allar

North Suburban

MSHSL

-

Benson

3A

Randy Weber

West Central

MSHSL

-

Bertha-Hewitt/Verndale

6A

Mike Barthel

Park Region

MSHSL

Bertha-Hewitt, Verndale

Big Lake

6AA

Evan Warnert

Mississippi 8

MSHSL

-

Blackduck/Cass Lake-Bena

8A

Jay Reiplinger

Northland

MSHSL

Blackduck, Cass Lake-Bena

Blaine

7AAA

Josh Prokosch

Northwest Suburban

MSHSL

-

Blooming Prairie

2A

Kevin Driessen

Gopher

MSHSL

-

Bloomington Jefferson

2AAA

Charles Vavrosky

South Suburban

MSHSL

Bloomington Kennedy, Bloomington Jefferson (regular season)

Bloomington Kennedy

2AAA

Charles Vavrosky

South Suburban

MSHSL

Bloomington Kennedy, Bloomington Jefferson (regular season)

Blue Earth Area

2A

Randy Wirtjes

South Central

MSHSL

-

BOLD

3A

David Williams

West Central

MSHSL

-

Border West

6A

Paul Frisch

Conference - Not Available

MSHSL

Wheaton, Herman-Norcross, Clinton-Graceville-Beardsley

Brainerd/Pillager

8AAA

Mike Boran and Jim Kath

Central Lakes

MSHSL

Brainerd, Pillager

Breckenridge/Campbell-Tintah

6A

Pat Vold

Heart O Lakes

MSHSL

Breckenridge, Campbell-Tintah

Brooklyn Center/Concordia Academy

5AA

Nate Gautsch

Tri-Metro

MSHSL

Brooklyn Center/Concordia Academy-Roseville

Browerville

5A

Jamison Wagner

Prairie

MSHSL

-

Buffalo

6AAA

Jason Maurer

Mississippi 8

MSHSL

-

Burnsville

3AAA

Sam Sand

South Suburban

MSHSL

-

Byron

1AA

Ryan Radke

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Caledonia/Houston/Spring Grove

1AA

Dan Goergen

Three Rivers

MSHSL

Caledonia, Houston, Spring Grove

Cambridge-Isanti

7AAA

Neil Jennissen

Mississippi 8

MSHSL

-

Canby

3A

Scott Snobl

Camden

MSHSL

-

Cannon Falls/Randolph

1AA

Dudley Flodeen

Hiawatha Valley League

MSHSL

Cannon Falls, Randolph

Centennial

5AAA

John Bergeland

Northwest Suburban

MSHSL

-

Champlin Park

5AAA

Bill Maresh

Northwest Suburban

MSHSL

-

Chanhassen

2AAA

Mike Schultz

Missota

MSHSL

Chaska, Chanhassen (regular season)

Chaska

2AAA

Brent Eidenschink

Missota

MSHSL

Chaska, Chanhassen (regular season)

Chatfield

1A

Joel Viss

Three Rivers

MSHSL

-

Chisago Lakes Area

7AA

Shawn Frederixon

North Suburban

MSHSL

-

Cloquet-Esko

7AA

Al Denmen

Lake Superior

MSHSL

Cloquet, Esko

Columbia Heights

7A

Josh LeVoir and Dan Wrobleski

North Suburban

MSHSL

-

Coon Rapids

7AAA

Bob Adams

Northwest Suburban

MSHSL

-

Cretin-Derham Hall

4AAA

Dan Willaert

Suburban East

MSHSL

-

Crookston

8AA

Chad Hitchen

North Star

MSHSL

-

Crosby-Ironton

7A

Brian Wood

Midstate

MSHSL

-

Dassel-Cokato

6AA

Bryan Clemen

Wright County

MSHSL

-

Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley

3AA

Ross Jurgenson

West Central

MSHSL

Dawson-Boyd, Lac qui Parle Valley

Deer River

8A

Mark Motherway

Mat King

MSHSL

-

Delano

2AA

Jeff Olson

Wright County

MSHSL

-

Detroit Lakes

8AA

Rob Ullyott

Midstate

MSHSL

-

Dilworth-Glyndon-Felton

8A

Davey Kosen

Heart O Lakes

MSHSL

-

Dover-Eyota

1A

Curt Olson

Three Rivers

MSHSL

-

Eagan

3AAA

Chad Gage

South Suburban

MSHSL

-

East Grand Forks/Sacred Heart

8AA

Sean Ritchie

North Star

MSHSL

East Grand Forks, Sacred Heart

East Ridge

3AAA

Wayne Otto

Suburban East

MSHSL

-

Eastview

3AAA

Kurt Habeck

South Suburban

MSHSL

-

Eden Prairie

2AAA

Scot Davis

Lake

MSHSL

-

Eden Valley-Watkins

5A

Jeff Forcier and Dan Berg

Central Minnesota

MSHSL

-

Edina

2AAA

Eric Herrmann and Josh Burhans

Lake

MSHSL

Richfield, Edina (regular season)

Elk River

7AAA

Paul Nelson

Northwest Suburban

MSHSL

-

Fairmont/Martin County West

3AA

Jake Tietje

South Central

MSHSL

Fairmont, Martin County West

Faribault

1AAA

Jesse Armbruster

Big 9

MSHSL

Faribault, Bethlehem Academy, Discovery Public

Farmington

2AAA

Chad Olson

Missota

MSHSL

-

Fergus Falls

8AA

Mark Aho

Central Lakes

MSHSL

-

Fertile-Beltrami

8A

Tim Olson

Pine To Prairie

MSHSL

-

Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton

1A

Jim Love

Three Rivers

MSHSL

Fillmore Central, Lanesboro, Mabel-Canton

Foley

6AA

Lyle Freudenberg and Scott Gorecki

Granite Ridge

MSHSL

-

Forest Lake

7AAA

Joe Kunshier

Suburban East

MSHSL

-

Fosston/Bagley

8AA

Pat Wolfe

North Star

MSHSL

Bagley, Fosston

Frazee

8A

John Barlund

Heart O Lakes

MSHSL

-

Fridley

5AA

Eric Anderson

North Suburban

MSHSL

-

Fulda/Murray County Central

3AA

Dan Blankenship

Red Rock

MSHSL

Fulda, Murray County Central

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie

2AA

Lance Wurm

Wright County

MSHSL

Glencoe-Silver Lake, Lester Prairie

Goodhue

1A

Josh Grant

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland

1AA

Bill Simpkins

Three Rivers

MSHSL

Grand Meadow, Kingsland, LeRoy-Ostrander

Grand Rapids

7AA

Dan Jinks

Mat King

MSHSL

-

Hastings

1AAA

Josh McLay

Suburban East

MSHSL

-

Hayfield

1A

Brad Heydt

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Henry Sibley

3AAA

Prentice Smith

Classic Suburban

MSHSL

-

Hibbing

7AA

Ellis Wojciehowski

Mat King

MSHSL

-

Holdingford

7A

Adam Johnson

Central Minnesota

MSHSL

-

Hopkins

6AAA

Marcus LeVesseur

Lake

MSHSL

-

Howard Lake-Waverly-Winsted

5A

Jeff Granrud

Central Minnesota

MSHSL

-

Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart

2AA

Todd Card

Wright County

MSHSL

Hutchinson, Buffalo Lake-Hector-Stewart

Irondale

5AAA

Ben Kissling

North Suburban

MSHSL

-

Jackson County Central

2A

Randy Baker

Southwest

MSHSL

-

Kasson-Mantorville

1AA

Jamie Heidt and Paul Mann

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Kenyon-Wanamingo

1A

Matt Ryan

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Kerkhoven-Murdock-Sunburg

3A

Wes Haglund

Camden

MSHSL

-

Kimball Area

5A

Mike Schindler

Central Minnesota

MSHSL

-

La Crescent

1AA

Rick Yanke

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Lake City

1A

Lonnie West

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area

4A

Andre Harnitz

Valley

MSHSL

Nicollet, Lake Crystal-Wellcome Memorial

Lakeville North

2AAA

Paul Donner and Geoff Staab

South Suburban

MSHSL

-

Lakeville South

2AAA

Nate Moudry

South Suburban

MSHSL

-

LeSueur-Henderson

4A

Scott Wilson

Minnesota River

MSHSL

-

Lewiston-Altura/Rushford-Peterson

1AA

Tim Tekautz

Three Rivers

MSHSL

Lewiston-Altura, Rushford-Peterson

Litchfield

6AA

Dan Buker

Wright County

MSHSL

-

Little Falls

8AAA

Mike Hendrickson

Granite Ridge

MSHSL

-

Long Prairie-Grey Eagle

5A

Ryan Bothun

Prairie

MSHSL

-

Luverne

3AA

Craig Schneider

Southwest

MSHSL

-

Madelia/Truman/Martin Luther

4A

Darren Gifferson

Valley

MSHSL

Madelia,Truman, Martin Luther

MAHACA

3AA

Troy Ostby

West Central

MSHSL

Morris Area, Hancock, Chokio-Alberta

Mahnomen/Waubun

8A

Brent Hoffner

Pine To Prairie

MSHSL

Mahnomen, Waubun

Mahtomedi

4AA

Matt Stefan

Classic Suburban

MSHSL

-

Mankato East

2AA

Jon Dierks

Big 9

MSHSL

-

Mankato West

2AA

Dustin Buttell

Big 9

MSHSL

-

Maple Grove

5AAA

Troy Seubert

Northwest Suburban

MSHSL

-

Maple River

2A

Dan Robbins

Valley

MSHSL

-

Marshall/Lakeview

3AA

Justin Bouwman

Southwest

MSHSL

Marshall, Lakeview

Medford

2A

Dennis Whitman

Gopher

MSHSL

-

Milaca

7AA

Clay Hoeck and Mitch Vedders

Granite Ridge

MSHSL

Milaca, Faith Christian

Mille Lacs

7A

Brady Hermel

Great River

MSHSL

Isle, Onamia

Minneapolis Edison

5AA

Jeff Wichern

Minneapolis City

MSHSL

-

Minneapolis North

7A

Joe Berkowitz

Minneapolis City

MSHSL

-

Minneapolis Patrick Henry

7A

Mark Simmonds and Joe Berkowitz

Minneapolis City

MSHSL

-

Minneapolis Roosevelt

5AA

Frank Walsh

Minneapolis City

MSHSL

-

Minneapolis South

4AAA

Drew Gau

Minneapolis City

MSHSL

Minneapolis South, MN Transitions Charter

Minneapolis Southwest

3AAA

Paul Porter

Minneapolis City

MSHSL

-

Minneapolis Washburn

5AA

Todd Goggleye

Minneapolis City

MSHSL

-

Minnehaha Academy/DeLaSalle

4AA

Aaron Tatone

Tri-Metro

MSHSL

DeLaSalle, Minnehaha Academy

Minneota

3A

Joel Skillings

Camden

MSHSL

-

Minnetonka

6AAA

Josh Frie

Lake

MSHSL

-

Minnewaska Area

5A

Wes Tessman

West Central

MSHSL

-

Montevideo

3AA

Ron Reszel

West Central

MSHSL

-

Monticello

5AA

Andy Zigan

Mississippi 8

MSHSL

-

Moorhead

8AAA

Skip Toops

Conference - Not Available

MSHSL

-

Mora

7AA

Thomas Youngblom

Granite Ridge

MSHSL

-

Mound-Westonka

6AAA

Todd Munsterteiger

Wright County

MSHSL

Mound-Westonka, Holy Family Catholic, Southwest Christian

Mounds View

5AAA

Dan Engebretson

Suburban East

MSHSL

-

Nashwauk-Keewatin/Greenway

7AA

Russ Smith

Mat King

MSHSL

Nashwauk-Keewatin, Greenway

New London-Spicer

6AA

Jair Toedter

Wright County

MSHSL

New London-Spicer, DCU Home School

New Prague

2AA

Greg Tikalsky

Missota

MSHSL

-

New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva

2A

Paul Cyr

Gopher

MSHSL

-

New Ulm

2AA

Shane Gulden

South Central

MSHSL

New Ulm, New Ulm Cathedral, Wenninger Acad., Minnesota Valley Lutheran

New York Mills

6A

Eric Niemi

Park Region

MSHSL

-

North

4AAA

Denver Moeller

Classic Suburban

MSHSL

-

North Branch

7AA

Jim Hoard

North Suburban

MSHSL

-

Northfield

1AAA

Mark Woitalla

Missota

MSHSL

Northfield, Arcadia Charter School

Norwood Young America

4A

Darrin Fox

Minnesota River

MSHSL

-

Ogilvie

7A

Adam Halvorson

Great River

MSHSL

-

Orono

5AA

Joe McPherson

Wright County

MSHSL

-

Ortonville

3A

Joe Eustice

Camden

MSHSL

-

Osakis

5A

Joey Andreason

Prairie

MSHSL

-

Osseo

5AAA

Alan Wiley

Northwest Suburban

MSHSL

Osseo, Maranatha Christian Acad.

Ottertail Central

6A

Scott Hart

Park Region

MSHSL

Battle Lake, Henning, Underwood

Owatonna

1AAA

Cliff Casteel

Big 9

MSHSL

-

Paladin Academy

7A

TBD

MSHSL

Park

3AAA

Jim LaBrosse

Suburban East

MSHSL

-

Park Center

5AAA

Shane Pribyl

Northwest Suburban

MSHSL

-

Park Rapids Area

8AA

Matt Clark

Midstate

MSHSL

-

Paynesville Area

5A

Tim Roberg

West Central

MSHSL

-

Pelican Rapids

6A

Harold Holt

Heart O Lakes

MSHSL

-

Pequot Lakes/Pine River-Backus

8AA

Travis Hoffarth

Midstate

MSHSL

Pequot Lakes, Pine River-Backus

Perham

8AA

Robb Moser

Heart O Lakes

MSHSL

-

Pierz

7A

Simon Waltman

Central Minnesota

MSHSL

-

Pine City/Hinckley-Finlayson

7AA

Milo Allen

Great River

MSHSL

Hinckley-Finlayson, Pine City

Pine Island

1A

Dwight Gingerich

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Pipestone Area

3A

Brian Bos

Southwest

MSHSL

-

Plainview-Elgin-Millville

1AA

Mike Matiash

Three Rivers

MSHSL

-

Prairie Valley

6A

Billy Wagner

Park Region

MSHSL

Parkers Prairie, Brandon, Eagle Valley

Princeton

6AA

Mark Hayes

Granite Ridge

MSHSL

-

Prior Lake

2AAA

Joe Block

South Suburban

MSHSL

-

Proctor

7AA

Dave McNamee

Lake Superior

MSHSL

Quad County

3AA

David Wingert

West Central

MSHSL

Renville County West, Yellow Medicine East, MACCRAY

Red Lake County Central

8A

Aaron Nelson

Conference - Not Available

MSHSL

-

Redwood Valley/Cedar Mountain

3AA

Andrew Ourada

Southwest

MSHSL

Redwood Valley, Cedar Mountain

Richfield

5AA

Eric Herrmann

Classic Suburban

MSHSL

Richfield, Edina (regular season)

River Valley

4A

Todd Bertram

Valley

MSHSL

Sleepy Eye, Springfield

Robbinsdale Armstrong

6AAA

Bill McCloskey

Northwest Suburban

MSHSL

-

Robbinsdale Cooper

6AAA

Erik Rogness

North Suburban

MSHSL

-

Rochester Century

1AAA

Steve Larsen

Big 9

MSHSL

-

Rochester John Marshall

1AAA

Brian Parlin

Big 9

MSHSL

Rochester John Marshall, Rochester Lourdes

Rochester Mayo

1AAA

Art Trimble

Big 9

MSHSL

-

Rockford

5AA

Nick Peterson

Central Minnesota

MSHSL

-

Rocori

6AAA

Paul Court

Central Lakes

MSHSL

-

Rogers

5AAA

Chris Donnay

Mississippi 8

MSHSL

-

Roseau

8AA

Aaron Rose

North Star

MSHSL

-

Rosemount

3AAA

Brett Larson

South Suburban

MSHSL

-

Roseville Area

4AAA

Mike Holmes

Suburban East

MSHSL

-

Royalton/Upsala

7A

Kevin Presler

Prairie

MSHSL

Royalton, Upsala

Rush City/Braham

7AA

Josh Moulton

Great River

MSHSL

Braham, Rush City

Saint Agnes

4A

Brent Odenbrett

Tri-Metro

MSHSL

-

Saint Charles

1A

Mike Mathison

Three Rivers

MSHSL

-

Saint Clair/Mankato Loyola

2A

Brandon Greiner

Valley

MSHSL

Saint Clair, Mankato Loyola

Saint Cloud Apollo

8AAA

Tim Bengtson

Central Lakes

MSHSL

St. Cloud Apollo, St. Cloud Cathedral, St. Cloud Christian

Saint Cloud Tech

8AAA

Bob Boeck

Central Lakes

MSHSL

-

Saint Croix Lutheran

4AA

Scott Sievert

Tri-Metro

MSHSL

-

Saint Francis

7AAA

Mike Phillips

North Suburban

MSHSL

-

Saint James Area

4A

TBD

South Central

MSHSL

Butterfield-Odin, Saint James

Saint Michael-Albertville

7AAA

Dan Lefebvre

Mississippi 8

MSHSL

-

Saint Paul Central

4AAA

Wardell Warren

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Paul Como Park

4AA

Greg Petrie

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Paul Harding

4AA

Otto Kraus

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Paul Highland Park

4AA

David Zeitchick and Ben Fuller

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Paul Humboldt

4AA

Travis VanDeWiele

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Paul Johnson

4AA

Andy Museus

Saint Paul City

MSHSL

-

Saint Peter

2AA

Keith Hanson

South Central

MSHSL

-

Saint Thomas Academy

4AA

Brian McGrath

Classic Suburban

MSHSL

-

Sartell-Saint Stephen

8AAA

Phil Corbett

Central Lakes

MSHSL

-

Sauk Centre-Melrose

6AA

Ken Vogt and Vaugh Glasener

West Central

MSHSL

Sauk Center, Melrose

Sauk Rapids-Rice

8AAA

Ken Bemboom

Central Lakes

MSHSL

-

Scott West

2AA

Darren Ripley and Jerold Stauffacher

Minnesota River

MSHSL

Belle Plaine, Holy Family Academy, Jordan

Shakopee

2AAA

Mark Neu

Missota

MSHSL

-

Sibley East

4A

Chad Johnson

Minnesota River

MSHSL

-

Simley

4AA

Will Short

Classic Suburban

MSHSL

-

South Saint Paul

4AA

Don Nihart

Classic Suburban

MSHSL

-

Southland

2A

William Feuchtenberger

Three Rivers

MSHSL

-

Spectrum

5AA

Sean Ryther

Conference - Not Available

MSHSL

Spectrum, Legacy Christian

Spring Lake Park/Saint Anthony

5AAA

Jacob Roberts

North Suburban

MSHSL

Spring Lake Park, Saint Anthony Villlage

Staples-Motley

8AA

Dave Anglin

Midstate

MSHSL

-

Stewartville

1AA

Dennis Kuisle

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

Stillwater Area

4AAA

Rich Keller

Suburban East

MSHSL

-

Tartan

4AAA

Dan Recchio

Classic Suburban

MSHSL

-

Thief River Falls/Goodridge

8AA

Kenny Geiser

North Star

MSHSL

Thief River Falls, Goodridge

Totino-Grace

5AA

Doug Svihel

North Suburban

MSHSL

-

Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove

3AA

Karl Campbell

Camden

MSHSL

Tracy-Milroy-Balaton, Westbrook-Walnut Grove

Tri-City United

2AA

Brian Mikel

Minnesota River

MSHSL

Tri-City United, Cleveland

Trinity at River Ridge

4A

Pat Murphy

Tri-Metro

MSHSL

-

Triton

1A

Shane Van Beek

Hiawatha Valley League

MSHSL

-

United Clay Becker

8AA

Brenton Newling

Heart O Lakes

MSHSL

Hawley, Lake Park-Audubon

United North Central

8A

Kris Koll

Park Region

MSHSL

Menahga, Sebeka

United South Central

2A

Marcus Eytcheson

Gopher

MSHSL

-

Virginia Area

7AA

Joe Mellgren

Mat King

MSHSL

Eveleth-Gilbert, Mountain Iron-Buhl, Virginia

Wabasha-Kellogg

1A

Ron Sanders

Three Rivers

MSHSL

-

Wabasso/Red Rock Central

3A

Gary Hindt and Brett Bartholomaus

Red Rock

MSHSL

Wabasso, Red Rock Central

Waconia

2AA

Kelly Wagener

Wright County

MSHSL

-

Wadena-Deer Creek

6A

Norm Gallant

Midstate

MSHSL

-

Walker-Hackensack-Akeley/Nevis

8A

Colby Marich

Northland

MSHSL

Walker-Hackensack-Akeley, Nevis

Waseca

1AA

Todd Traen

South Central

MSHSL

-

Washington Technology

7A

Eric Swensen

Saint Paul City

MSHSL

Watertown-Mayer/Mayer Lutheran

2AA

Joe Traen

Minnesota River

MSHSL

Watertown-Mayer, Mayer Lutheran

Wayzata

6AAA

Tim Hartung

Lake

MSHSL

-

WEM/JWP

1AA

Troy Stehr and Adam Roesler

Gopher

MSHSL

Waterville-Elysian-Morristown, Janesville-Waldorf-Pemberton

West Central Area/Ashby/Evansville

6A

Brandon Gruchow

Prairie

MSHSL

West Central Area, Ashby, Evansville

West Marshall

8A

Bill Potucek

Conference - Not Available

MSHSL

Stephen-Argyle Central, Warren-Alvarado-Oslo

White Bear Lake Area

4AAA

Craig Nasvik

Suburban East

MSHSL

-

Willmar

6AAA

Ed Oehlers and Justin Brown

Central Lakes

MSHSL

-

Windom/Mountain Lake

4A

Nick Kulseth and Travis Elg

Southwest

MSHSL

Windom Area, Mountain Lake

Winona

1AAA

Matt Drazkowski

Big 9

MSHSL

Winona, Cotter

Woodbury

4AAA

Justin Smith

Suburban East

MSHSL

-

Worthington/Round Lake-Brewster

3AA

Mark Prunty

Southwest

MSHSL

Worthington, Round Lake-Brewster, Spirit (IA)

Zimmerman

6AA

Pat Burch

Granite Ridge

MSHSL

-

Zumbrota-Mazeppa

1A

Link Steffen

Hiawatha Valley League

MSHSL

-